Krycie dachów a użycie dobrych materiałów

Dach jest jednym z podzespołów każdej nieruchomości, który zaraz po elewacji jest w najwyższym stopniu narażony na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Dachy muszą wytrzymywać skrajnie wysokie i krańcowo niskie temperatury. Narażone są na wilgotność, działanie kurzu i innego typu czynniki z zewnątrz, które mają wpływ na ich żywotność. Tym samym krycie dachów odbywa się za pośrednictwem specjalistycznych materiałów oraz technologii, które pozwalają na uzyskanie właściwej jakości dachu oraz właściwości mechanicznych, które oczywiście w przypadku dachu są kluczowe.

Membrany i nie tylko

Używanie membran na krycie dachów najczęściej ma miejsce przy dachach płaskich. Membrana to nic innego jak materiał wykonany z gumy, polimerów i dodatkowo elementów tworzyw, które gwarantują między innymi odporność. Membrany znakomicie sprawdzają się zarówno w bardzo surowym, a także bardzo gorącym klimacie, w efekcie użytkuje się je na całym świecie. Obecnie, membrany wykorzystywane są w szczególności w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym, na dachach o wielkich gabarytach, tam gdzie ważne jest, żeby elastyczność i wytrzymałość na pękanie była najważniejszą cechą dachu.

Użycie blachodachówki oraz dachówki

Blachodachówki oraz dachówki ceramiczne wykorzystywane są w budownictwie mieszkaniowym. Przeważnie stosowane są w domach o charakterze jednorodzinnym, gdzie powierzchnia dachu jest relatywnie mniejsza. Z reguły krycie dachów tego typu materiałami odbywa się na dachach skośnych, gdzie odprowadzanie śniegu i wody gwarantuje proste pozbycie się ich z dachu. Dachówka jest bardzo wytrzymała zarazem na niskie, a także na niezwykle wysokie temperatury. Doskonale radzi sobie z oblodzeniem i jednocześnie utrzymuje swe właściwości przez długi czas.

Nie ma znaczenia, jakiego typu materiał zostanie wybrany do pokrycia dachu, musi on spełniać bardzo wysokie standardy związane z bezpieczeństwem. Niepalność oraz wszelkiego rodzaju właściwości związane z solidnością muszą być w jak najlepszym standardzie. Naturalnie każdy materiał musi być zamontowany w sposób doświadczony, stąd też bez profesjonalisty w tym temacie się nie obejdzie.

Traffic – Montaż dachów Białystok

Dodaj komentarz